فرایند پذیرش مقالات

 

بنام پروردگار

 

با سلام و احترام، مجله دانش شهرسازی در تلاش است در کمترین زمان ممکن، آثار پژوهشگران را بررسی و نتیجه را به آنها اعلام کند. این اتفاق که یقینا خواست همه پژوهشگران است نیازمند همکاری نویسندگان در ارسال استاندارد مقاله به مجله می باشد. دقت شما پژوهشگران عزیز در تکمیل همه فرمها و همچنین مطالعه دقیق بخش راهنمای نویسندگان و اصول اخلاقی مجله، باعث تسهیل روند داوری شده و مجله با استاندارد مورد تایید وزارت علوم و سامانه های علم سنجی بین المللی منتشر خواهد شد.

خواهشمندیم در تکمیل فرایند ارسال مقاله دقت لازم را داشته باشید. همه فرمهای آنلاین و یا فرمهای تعهدی، الزاما باید در سامانه تکمیل گردد. در بخش نویسندگان فقط به اطلاعات اسامی نویسندگان بسنده نکنید. مشخصات کامل نویسندگان، آفیلیشن دانشگاهی به شکل دقیق بر اساس نمونه مقالات مجله و معادل انگلیسی آن، ایمیل صحیح دانشگاهی و شماره تماس صحیح را به دقت درج نمایید. هر متنی که نویسندگان در بخش اطلاعات نویسندگان درج می نمایند عینا بعد از پذیرش مقاله در صفحه اول مقاله درج خواهد شد. قوانین Cope که مجله متعهد به تبعیت از آن می باشد اجاز تغییر و اصلاح در اسامی و افیلیشن نویسندگان را  در مرحله تایید و انتشار مقاله نمیدهد. بنابراین این احتمال وجود دارد به دلیل عدم تکمیل اطلاعات دقیق نویسندگان مقاله از دور داوری خارج و بایگانی گردد.

اطلاعات دانشگاهی شما عبارتند از:

نام و نام خانوادگی، تحصیلات، درجه دانشگاهی، گروه آموزشی، دانشکده مربوطه، دانشگاه، شهر ، کشور

توجه داشته باشید اسم گروههای آموزشی و بخصوص دانشکده ها در دانشگاههای مختلف متفاوت است. مثلا گروه شهرسازی دانشگاه گیلان در دانشکده معماری و هنر، در دانشگاه شهید بهشتی در دانشکده معماری و شهرسازی، در دانشگاه آزاد در دانشکده فنی و مهندسی است بنابراین الزاما اسم دقیق فارسی و انگلیسی گروه، دانشکده و دانشگاه خود را  برابر مقررات دانشگاه محل تحصیل یا اشتغال در فرم نویسندگان درج نمایید.

مراحل ارسال و داوری مقاله به شرح ذیل است.

  • عضویت در سایت مجله و دریافت کد کاربری و رمز عبور و پیگیری مقاله ارسالی از طریق آن
  •  بارگذاری مقاله در سایت و تکمیل تمام فرمهای آنلاین بخصوص نویسندگان و فرمهای پیوست در راهنمای نویسندگان
  • ارسال مقاله مطابق فرایند بررسی و اولیه و داوری
  • ارسال مقاله به دو-سه داور متخصص (شیوه داوری در مجله به صورت دو سو کور می باشد)
  •  ارسال موارد احتمالی قابل اصلاح در مقاله برای نویسنده/گان
  • دریافت و کنترل مقاله نهایی جهت چاپ در مجله توسط مدیریت مجله و نویسنده/گان  و ادامه داوری تا اخذ نتیجه نهایی 
  •  چاپ الکترونیکی مقاله و امکان دریافت مقاله از طریق سایت مجله

 

( بررسی اولیه مقالات دریافتی توسط سردبیر حداکثر یک هفته می باشد و نتیجه اولیه بررسی در این بازه زمانی به اطلاع نویسندگان خواهد رسید)